WYDARZENIA

IV spotkanie II edycji Dolnośląskiej Akademii Dzieci (14.06.2019)

UWAGA

Odwołane spotkanie DAD z dnia 26.04.2019 odbędą się 14.06.2019r.

III spotkanie II edycji Dolnośląskiej Akademii Dzieci (24.05.2019)

Trzecie spotkanie II edycji Dolnośląskiej Akademii Dzieci poświęcone było temu, jak możemy dbać o naszą planetę.  Spotkanie moderował Łukasz Stasieńko. Jako pierwszy wykład Młodego Eksperta poprowadził Tomasz Markowski, prezentacja dotyczyła tego co kryje ziemia, z czego się składa nasza planeta. W roli dorosłego eksperta dzieci mogły wysłuchać Pana Arkadiusza Wierzbę. Kolejne spotkanie Dolnośląskiej Akademii Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej startuje już 14 czerwca 2019r.

II spotkanie II edycji Dolnośląskiej Akademii Dzieci (29.03.2019)

Łukasz Stasieńko wraz z Tymonem Bugajskim poprowadzili wykład dla rówieśników o robotach i nowych technologiach. Gościem specjalnym był robot EuGenius.

Czy możemy zaprzyjaźnić się z robotem? W jaki sposób mogą pomagać nam w codziennym życiu? Dlaczego nie możemy już bez nich funkcjonować? To wybrane pytania, na które odpowiedzieli młodzi i dorosły ekspert w ramach spotkania II edycji Dolnośląskiej Akademii Dzieci.

Drugie spotkanie II edycji Dolnośląskiej Akademii Dzieci związane było z robotami i nowymi technologiami. Pierwszy wykład wygłosił 11-letni Łukasz Stasieńko z pomocą koleji – Tymona Bugajskiego. Młodzi eksperci opowiedzieli rówieśnikom o tym, jak wygląda świat robotów, dlaczego współczesny człowiek nie może funkcjonować bez nowych technologii, jak wykorzystujemy roboty i nowe technologie w codziennym życiu. Pokazali również jak tworzy się gry komputerowe, jaka jest ich historia oraz zaprezentowali urządzenie MoCap, które wykorzystywane jest do tworzenia animacji gier.

W roli  dorosłego eksperta usłyszeliśmy gościa specjalnego – robota EuGeniusa, który chętnie odpowiadał na pytania dzieci i przekonywał, że roboty są być przyjacielem człowieka. EuGenius przybył do nas ze swoim opiekunem, Łukaszem Leśniakiem z firmy Genral Robotics.

spotkanie Dolnośląskiej Akademii Dzieci odbyło się w piątek 21 grudnia w Centrum Konferencyjnym DSW w Auli im. Profesora Roberta Kwaśnicy przy ulicy Strzegomskiej 55 we Wrocławiu.

I spotkanie II edycji Dolnośląskiej Akademii Dzieci (01.03.2019)

Rodzeństwo – Zoffea i Zaffar Zuhiri opowiedziałi rówieśnikom o tolerancji i różnorodności. Wystartowała II edycja Dolnośląskiej Akademii Dzieci.

Pierwsze spotkanie II edycji Dolnośląskiej Akademii Dzieci związane było z Różnorodnością kulturową. Pierwszy wykład wygłosili Zoffea i Zaffar, którzy opowiadali rówieśnikom o tym, jak różnorodna jest nasza planeta, kto i gdzie dokładnie ją zamieszkuje, ile państw jest na każdym z kontynentów, jakie panują zwyczaje wśród ich mieszkańców, czym jest tolerancja i czy możemy być jej ambasadorami.

W roli  dorosłego eksperta usłyszeliśmy Magdalenę Blum, absolwentkę Edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej DSW, która studiowała również filologię angielską na Uniwersytecie Wrocławskim. Dziś pracuje w międzynarodowej szkole podstawowej International Primary School we Wrocławiu, gdzie jest odpowiedzialna za programy nauczania. Prywatnie mama 14-stoletniej Łucji i 11-stoletniego Igora. Uwielbia spędzać czas na rozmowach z dziećmi, uczniami szkoły, ale także przyjaciółmi jej dzieci.

Inauguracja II edycji Dolnośląskiej Akademii Dzieci odbyła się w piątek 1 marca o godz. 11:00 w Centrum Konferencyjnym DSW w Auli im. Profesora Roberta Kwaśnicy przy ulicy Strzegomskiej 55 we Wrocławiu. Spotkanie poprowadziła Młoda Rzeczniczka Akademii Dzieci Kasia Chudziak.

 

Startuje II edycja Dolnośląskiej Akademii Dzieci w DSW. Już w piątek 01.03.2019r. 10-letni Zaffar i 7-letnia Zoffea z Malezji wygłoszą wykład dla 300 rówieśników.

W najbliższy piątek odbędzie się inauguracyjne spotkanie II edycji Dolnośląskiej Akademii Dzieci. Tematem przewodnim będzie z Różnorodność kulturowa. Pierwszy wykład wygłoszą mali eksperci: 10-letni Zaffar i 7-letnia Zoffea. Oboje pochodzą z Malezji i opowiedzą o tym, czym dla nich jest różnorodność wielokulturowa, jakie dostrzegają różnice między Malezją a Polską i o tym, czego nauczyło ich podróżowanie. W roli  dorosłego eksperta usłyszeliśmy Magdalenę Blum, absolwentkę Edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej DSW, która studiowała również filologię angielską na Uniwersytecie Wrocławskim. Dziś pracuje w międzynarodowej szkole podstawowej International Primary School we Wrocławiu, gdzie jest odpowiedzialna za programy nauczania.

Inauguracja Polskiej Akademii Dzieci odbędzie się w piątek 1 marca 2019 .r o godz. 11:00 w Centrum Konferencyjnym DSW w Auli im. Profesora Roberta Kwaśnicy przy ulicy Strzegomskiej 55 we Wrocławiu. Spotkanie poprowadzi Młoda Rzeczniczka Akademii Dzieci Kasia Chudziak.

 Oglądaj online na żywo!

Wszystkie spotkania Dolnośląskiej Akademii Dzieci transmitowane są na żywo. Zapis spotkań dostępny jest na stronie www.akademiadzieci.dsw.edu.pl Projekt „Dolnośląska Akademia Dzieci, Młodzieży i Rodziców” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt realizowany jest w pod honorowym patronatem Polskiej Akademii Dzieci.


IV spotkanie Dolnośląskiej Akademii Dzieci (22.02.2019)

Ostatnie czwarte spotkanie w I edycji Dolnośląskiej Akademii Dzieci poświęcone było temu, jak możemy dbać o naszą planetę. Blisko 300 uczestników otrzymało dyplomy ukończenia Akademii, które wręczyła Rektor Dolnośląskiej Szkoły Wyższej prof. DSW dr hab. Ewa Kurantowicz. Spotkanie moderował Marcel Włosik, który jako pierwsze zaprosił na scenę Milenę Mordarską, Natalię Strukowską, Basię Koptaś i Marysię Spychałę. Młode ekspertki brawurowo zaprezentowały swoje wystąpienie, w którym na przykładzie świecących szklarni w Siechnicach, poruszyły m.in. kwestie wpływu światła na nasze otoczenie. W roli dorosłego eksperta dzieci mogły wysłuchać ekologa Arkadiusza Wierzbę, który uświadomił małych studentów do czego wykorzystywany jest np. olej palmowy, skąd i jak jest pozyskiwany i dlaczego warto zwracać uwagę na składy produktów, które kupujemy. Na koniec Szkoła Podstawowa im. Astring Lindgren z Milicza przygotowała dla wszystkich niespodziankę. Dzieci mogły zobaczyć przepiękny spektakl pt. Królowa śniegu. Kolejna edycja Dolnośląskiej Akademii Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej startuje już 1 marca 2019r.

III spotkanie Dolnośląskiej Akademii Dzieci (25.01.2019)

12-letni letni Marcel opowiedział 300 rówieśnikom m.in. o SMOG’u i zagrożeniach świata. Gościem specjalnym była Prof. Alicja Chybicka.

Trzecie spotkanie Dolnośląskiej Akademii Dzieci poświęcone było zagrożeniom współczesnego świata. W roli młodego eksperta usłyszeliśmy 12-letniego Marcela, który opowiedział swoim rówieśnikom o negatywnym wpływie kwaśnych deszczy na nasze środowisko? Mówił też jak temu zapobiegać, czym są odnawialne źródła energii i dlaczego są tak ważne? Wyjaśnił dzieciom jak powstała dziura ozonowa i w jaki sposób wpływa na nasze zdrowie. Mówił również czym jest SMOG, jak powstaje i czemu jest tak niebezpieczny? Na koniec przeprowadził ekspertyment z recyklingiem. Gościem specjalnym i dorosłym ekspertem była prof. Alicja Chybicka, która odniosła się do młodego eksperta i odpowiedziała jak walczyć ze smogiem, czy i jak sami możemy mierzyć poziom zanieczyszczenia i jak miasto Wrocław walczy ze SMOGiem. Jako lekarz i pasjonatka zdrowego stylu życia mówiła także, co powinniśmy robić by żyć zdrowiej i jak otaczający nas świat i stres wpływa na nasze zdrowie? Opowiedziała też o leczeniu dzieci w Przylądku Nadziei, skoku małych pacjentów ze spadochronem i zdobyciu Kilimandżaro.

 

II spotkanie Dolnośląskiej Akademii Dzieci (21.12.2018)

10-letni Krzysztof Poniatowski poprowadził wykład dla 300 rówieśników o robotach i nowych technologiach. Gościem specjalnym był robot EuGenius.

Czy możemy zaprzyjaźnić się z robotem? W jaki sposób mogą pomagać nam w codziennym życiu? Dlaczego nie możemy już bez nich funkcjonować? To wybrane pytania, na które odpowiedział młody i dorosły ekspert w ramach przedświątecznego spotkania Dolnośląskiej Akademii Dzieci. Projekt realizowany jest do 2020 roku, dzięki dofinansowaniu jakie DSW otrzymała z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu „Uniwersytet Młodego Odkrywcy”.

Przedświąteczne spotkanie Dolnośląskiej Akademii Dzieci związane było z robotami i nowymi technologiami. Pierwszy wykład wygłosił 10-letni Krzysztof Poniatowski z International Primary School. Młody ekspert opowiedział rówieśnikom o tym, jak wygląda świat robotów, dlaczego współczesny człowiek nie może funkcjonować bez nowych technologii, jak wykorzystujemy roboty i nowe technologie w codziennym życiu. Pokazał również swoje roboty i urządzenia, z których chętnie korzysta m.in. dron, robot sprzątający, kamera GoPro itd. W roli  dorosłego eksperta usłyszeliśmy gościa specjalnego – robota EuGeniusa, który chętnie odpowiadał na pytania dzieci i przekonywał, że roboty są być przyjacielem człowieka.

Przedświąteczne spotkanie Dolnośląskiej Akademii Dzieci odbyło się w piątek 21 grudnia w Centrum Konferencyjnym DSW w Auli im. Profesora Roberta Kwaśnicy przy ulicy Strzegomskiej 55 we Wrocławiu.

 

I spotkanie Dolnośląskiej Akademii Dzieci (30.11.2018)

10-letnia Samiloby Boodie opowiedziała 300 rówieśnikom o tolerancji i różnorodności. Wystartowała I edycja Dolnośląskiej Akademii Dzieci.

Różnorodność kulturowa, roboty i nowe technologie, zagrożenia współczesnego świata oraz środowisko i ekologia, to obszary jakimi w tym roku akademickim zajmą się mali studenci w ramach naukowych wykładów Dolnośląskiej Akademii Dzieci. Projekt realizowany będzie do 2020 roku, dzięki dofinansowaniu jakie DSW otrzymała z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu „Uniwersytet Młodego Odkrywcy”.

Inauguracyjne spotkanie Dolnośląskiej Akademii Dzieci związane było z Różnorodnością kulturową. Pierwszy wykład wygłosiła 10-letnia Samiloby Boodie, która opowiedziała rówieśnikom o tym, jak różnorodna jest nasza planeta, kto i gdzie dokładnie ją zamieszkuje, ile państw jest na każdym z kontynentów, jakie panują zwyczaje wśród ich mieszkańców, czym jest tolerancja i czy możemy być jej ambasadorami.

W roli  dorosłego eksperta usłyszeliśmy Magdalenę Blum, absolwentkę Edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej DSW, która studiowała również filologię angielską na Uniwersytecie Wrocławskim. Dziś pracuje w międzynarodowej szkole podstawowej International Primary School we Wrocławiu, gdzie jest odpowiedzialna za programy nauczania. Prywatnie mama 14-stoletniej Łucji i 11-stoletniego Igora. Uwielbia spędzać czas na rozmowach z dziećmi, uczniami szkoły, ale także przyjaciółmi jej dzieci.

Inauguracja Dolnośląskiej Akademii Dzieci odbyła się w piątek 30 listopada o godz. 11:00 w Centrum Konferencyjnym DSW w Auli im. Profesora Roberta Kwaśnicy przy ulicy Strzegomskiej 55 we Wrocławiu. Spotkanie poprowadziła Młoda Rzeczniczka Akademii Dzieci Kasia Chudziak.

 Oglądaj online na żywo!

Wszystkie spotkania Dolnośląskiej Akademii Dzieci transmitowane są na żywo. Zapis spotkań dostępny jest na stronie www.akademiadzieci.dsw.edu.pl Projekt „Dolnośląska Akademia Dzieci, Młodzieży i Rodziców” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt realizowany jest w pod honorowym patronatem Polskiej Akademii Dzieci.